Intratel z nominacją do nagrody Prezydenta RP

09.09.2020

Udostępnij

To specjalne wyróżnienie dla zespołów, jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną. Intratel został nominowany w kategorii Badania i Rozwój do prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, która od 16 lat przyznawana jest najlepszym podmiotom gospodarczym w kraju.

 

Innowacja, za którą został doceniony Intratel, to inteligentna kamera inspekcji przemysłowej. Kamera połączona jest z chmurowym oprogramowaniem, które można szybko dostosowywać do potrzeb firm produkcyjnych.

 

Z pomocą opracowywanej platformy SaaS będzie można zarządzać algorytmami sztucznej inteligencji tak, by wychwytywały istotne dla danego procesu informacje. Oprogramowanie będzie też służyło do zarządzania powiązanymi urządzeniami zamontowanymi na produkcji. Ułatwi to firmom szybkie i samodzielne modyfikowanie założeń kontroli jakości – co jest istotne np. przy krótkich, produkowanych na specjalne zamówienie seriach produktów.

 

Podmiotem nominującym Intratel do Nagrody Gospodarczej prezydenta RP jest białostocka Fundacja Technotalenty. Fundacja skupia właścicieli i menedżerów czołowych firm województwa podlaskiego. To inicjatywa konsolidująca potencjał innowacyjnych regionalnych przedsiębiorstw oraz tworząca nowe ramy współpracy krajowej i międzynarodowej. Głównym celem działań fundacji jest wzrost konkurencyjności gospodarki północno-wschodniej Polski.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na uroczystej gali w październiku 2020 roku.

 

Dowiedz się więcej:

Prace nad inteligentną kamerą inspekcji Intratel wchodzą w kolejną fazę

Szybsza eliminacja błędów dzięki AI i chmurze. Intratel pracuje nad rozwiązaniem, które usprawni produkcję przemysłową