Prace nad inteligentną kamerą inspekcji Intratel wchodzą w kolejną fazę

04.08.2020

Udostępnij

Cel to stworzenie urządzenia do inspekcji przemysłowej i chmurowego oprogramowania, które będzie można elastycznie dostosować do potrzeb firm produkcyjnych. W ramach najnowszego projektu R&D Intratel pracuje nad inteligentną kamerą inspekcji, połączoną z platformą SaaS.

 

Z pomocą platformy będzie można zarządzać algorytmami sztucznej inteligencji tak, by wychwytywały istotne dla danego procesu informacje. Oprogramowanie będzie też służyło do zarządzania powiązanymi urządzeniami zamontowanymi na produkcji. Ułatwi to firmom szybkie i samodzielne modyfikowanie założeń kontroli jakości – co jest istotne np. przy krótkich, produkowanych na specjalne zamówienie seriach produktów.

Prace nad rozwiązaniem toczą się obecnie dwutorowo. Inżynierowie Intratel gromadzą wizualne dane, które następnie używane są do uczenia sieci neuronowej. Przygotowywany algorytm będzie można wykorzystywać zarówno na zaawansowanych sprzęcie, jak i na sprzęcie IoT wyposażonym w akceleratory AI. Równolegle staramy się też zoptymalizować konfigurację sprzętową rozwiązania tak, aby bezbłędnie funkcjonowało ono w warunkach hali produkcyjnej. Dzięki współpracy z SMP Poland, wiodącym producentem części samochodowych, mamy możliwość testowania możliwych konfiguracji rozwijanego systemu w procesie produkcji podzespołów.

 

Prace nad rozwiązaniem potrwają do końca 2022 roku. Jako projekt innowacyjny są dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Czytaj więcej: Szybsza eliminacja błędów dzięki AI i chmurze. Intratel pracuje nad rozwiązaniem, które usprawni produkcję przemysłową