Za nami pierwsze zawody Wakacyjnej Ligi Windsurfingu. Intratel Sponsorem Głównym

16.07.2020

Udostępnij

Chociaż warunki nie rozpieszczały, rywalizacja była zacięta. Zawodnicy Wakacyjnej Ligi Windsurfingu podczas pierwszych tegorocznych regat zmierzyli się nie tylko z konkurencją, ale i niespotykanie niską jak na tę porę roku temperaturą powietrza. W piankach, rękawiczkach i czapkach ścigało się dzisiaj (16.07) prawie 40 młodych windsurferów.

Baza Od-Dech, fot. Mariusz Prószyński


Wakacyjna Liga Windsurfingu to stosunkowo nowe zawody, które na Helu zastąpiły rozgrywane od 2005 roku regaty dziecięce i młodzieżowe (przed 2014 znane jako Fanatic Ripper Tour). WLW rozszerzyło konkurencję o zawodników do 18. roku życia, i powróciło do formuły organizacji zawodów na kilku nadmorskich kempingach.

Intratel wspiera WLW od 2018 roku, od 2020 jako Sponsor Główny. Organizatorem regat jest m.in. szkoła surfingu Od-Dech. To właśnie na terenie szkoły odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody.

Wodowanie desek, fot. Mariusz Prószyński 


Regaty WLW, zaliczane do amatorskiego Pucharu Polski, rozgrywane są w dwóch konkurencjach – Slalom (trasa w kształcie cyfry „8”) i Freestyle. Zawodnicy ścigają się w 4 kategoriach wiekowych: dzieci poniżej 9. roku życia, 10-11 lat, 12-14 lat i młodzież 15-18 lat. Do udziału w zawodach dopuszcza się wszystkie rodzaje desek. Powierzchnia żagla, od którego zależy maksymalna prędkość deski, ograniczona jest jednak do 8 metrów kwadratowych.

W każdej z konkurencji należy jak najszybciej zaliczyć oznaczoną bojami trasę na wodach Zatoki Puckiej. Im wyższa kategoria wiekowa, tym trasa trudniejsza. Zawodnikom towarzyszą pontony z asekuracją oraz sędziowie obserwujący przebieg zawodów.

Sędziowie i asekuracja, fot. Mariusz Prószyński

 

W dzisiejszych zawodach najlepsi w kategorii dzieci do 9. roku życia okazali się Tomasz Król i Maja Budzyńska. Wśród 10-11 latków zwyciężyli Leo Furman i Pola Radecka, a 12-14 latków - Tymek Czyż i Lena Michaluk. Ryszard Oleander i Inka Kapica triumfowali w kategorii 15-18 latków. Pełne wyniki są dostępne na stronie internetowej Ligi.


Kolejne zawody z cyklu WLW – 9 i 26 sierpnia – zostaną rozegrane wokół plaż zajmowanych przez szkoły BOsport i ABCsurf na Półwyspie Helskim. Podczas zawodów 26 sierpnia zostanie podsumowana klasyfikacja wszystkich trzech edycji.

Na Zatoce, fot. Mariusz Prószyński
W oczekiwaniu na wyniki,
fot. Mariusz Prószyński

Rozdanie nagród, fot. Mariusz Prószyński

Intratelowe tatuaże, fot. Mariusz Prószyński

fot. Mariusz Prószyński

fot. Mariusz Prószyński

fot. Mariusz Prószyński

fot. Mariusz Prószyński

fot. Mariusz Prószyński

fot. Mariusz Prószyński

 

fot. Mariusz Prószyński

fot. Mariusz Prószyński

 

Relacja z regat 2019

Więcej informacji na www.surfliga.pl