Najmłodsi surferzy na fali. Intratel sponsorem Wakacyjnej Ligi Windsurfingowej

12.08.2019

Udostępnij

Chmury, przelotny deszcz i 13 węzłów wiatru. Warunki nie były łatwe, ale młodzi zawodnicy poradzili sobie świetnie. Ponad 40 dziewcząt i chłopców wzięło udział w kolejnych zawodach z cyklu Wakacyjna Liga Windsurfingowa, zaliczanych do amatorskiego Pucharu Polski. Intratel jest jednym ze sponsorów regat. Tym razem (9.08) wyścig odbył się na terenie kempingu Kaper w Chałupach.

 

 

WLW to zawody cyklicznie rozgrywane w wakacje na wodach wokół Półwyspu Helskiego. Są przeznaczone dla najmłodszych zawodników, urodzonych po roku 2001. Obowiązują 4 kategorie wiekowe, i osobna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców. Najmłodsi surferzy, którzy zgłosili się do zawodów mieli niespełna 7 lat.

 

 

Wśród nastolatków triumfowali Antoni Siwek, Rysiek Goc, Inka Kapica i Olivia Forkun. Wśród młodszych dzieci - Roman Sacuk, Pola Radecka i Jarosław Bisewski.

 

 

Nagrody, ufundowane m.in. przez Intratel wręczał zwycięzcom Maciek Rutkowski - jeden z najbardziej utytułowanych polskich windsurferów. Urodzony w 1991 roku zawodnik to wicemistrz Świata, Młodzieżowy Mistrz Świata i Europy, 15-krotny Mistrz Polski oraz pierwszy Polak na legendarnej fali Jaws na wyspie Maui, uznawanej za jedną z największych i najbardziej niebezpiecznych na świecie.

 

fot. Mariusz Prószyński