Mamy mistrza! Sezon Polskiej Ligi Golfa IT zakończony

07.10.2020

Udostępnij

Chociaż niemal od początku rozgrywek klasyfikacja miała zdecydowanego lidera, finałowy turniej tego sezonu obfitował w emocje i przyniósł kilka zaskoczeń. Znamy już mistrza i wicemistrzów tegorocznego sezonu wspieranej przez Intratel i Dell Technologies Poland Polskiej Ligi Golfa IT.

Na pierwszym miejscu w Klasyfikacji Generalnej sezon zakończył Kamil Kurnicki, który przez 11 turniejów utrzymał najwyższy w Lidze wynik punktowy. Tuż za nim, na drugim miejscu uplasował się Andrzej Nowakowski. O 3. miejsce rywalizowało kilku zawodników ze zbliżonymi wynikami punktowymi, ostatecznie jednak brązowy medal wywalczył Marcin Werner. Jako sponsor gratulujemy zwycięzcom, jak i wszystkim zawodnikom. To był wyjątkowo udany sezon!

 

Po bardzo trudnym ze względu na warunki pogodowe turnieju w Klubie Golfowym Lisia Polana, zawodnicy PLGIT na finałowe rozgrywki spotkali się w macierzystym Golf Parku Józefów niedaleko Warszawy. Ostatni turniej sezonu nie tylko wyłonił zwycięzców, ale był też okazją do golfowego podsumowania roku 2020.

 

 

W ramach Polskiej Ligi Golfa IT rozegrano 12 turniejów na 6 różnych polach golfowych, położonych od Pomorza aż po Dolny Śląsk. Graczom towarzyszyła ekstremalna często pogoda, od upałów aż po ulewne deszcze. Padło też kilka rekordów, jak np. w Józefowie 16 września 2020, kiedy aż trzem zawodnikom udało się zagrać „hole in one”, czyli umieścić piłkę w dołku jednym uderzeniem kija.

 

Marcin Morawski, Jerzy Sokołowski i Ryszard Małek świętują potrójne Hole-in-one. Fot. Piotr Misiewicz

W rywalizacji wzięło udział łącznie 37 graczy powiązanych z branżą IT, przede wszystkim absolwentów IT Golf Academy, którą od kilku lat kreuje i wspiera Dell Technologies Poland. Akademia jest inicjatywą, dzięki której managerowie IT mogą wspólnie szlifować swoje sportowe umiejętności. Do udziału w Akademiach zapraszani są ludzie, którzy są inicjatorami transformacji cyfrowej w swoich przedsiębiorstwach.

Więcej na temat Akademii: http://dellemcitgolfacademy.pl/

 

Czytaj też:

Intratel sponsorem Polskiej Ligi Golfa IT

Intratel Golf Cup w Naterkach