Intratel Golf Cup w Naterkach

30.08.2020

Udostępnij

Pogoda iście szkocka – na przemian chmury, deszcz i słońce  – towarzyszyła zawodnikom podczas turnieju golfa, który w ostatni weekend sierpnia rozgrywany był w mazurskich Naterkach. Intratel to Sponsor Tytularny zawodów, które były 9 z 12. zaplanowanych w tym sezonie turniejów Polskiej Ligi Golfa IT.

 

Liga zrzesza zawodników powiązanych z branżą IT, m.in. absolwentów Dell EMC IT Golf Academy. To inicjatywa, dzięki której managerowie IT mogą wspólnie szlifować swoje sportowe umiejętności. Do udziału w akademiach zapraszani są ludzie, którzy są w swoich organizacjach inicjatorami transformacji cyfrowej.

W Naterkach o punkty do Klasyfikacji Generalnej PLGIT rywalizowało 21 zawodników. Pucharami nagrodzono 1, 2 i 3 miejsce w klasyfikacji strokeplay brutto (suma uderzeń) i 3 najlepsze wyniki netto (suma punktów liczona z uwzględnieniem handicapu). Rozegrano też 3 konkurencje poboczne, w ramach których golfiści starali się wykonać jak najdłuższe (Longest Drive), najbardziej precyzyjne (Nearest to the Pin) i najbardziej celne (Hole in One) uderzenie.

W klasyfikacji punktowej brutto bezkonkurencyjny okazał się Marcin Werner, wraz z Andrzejem Nowakowskim i Kamilem Kurnickim na 2. i 3 miejscu.

 

W klasyfikacji netto zwyciężyli Marcin Bajson, Przemysław Pałyszka i Jerzy Sokołowski.

 

Najdłuższe uderzenie sobotniej części turnieju wykonał Jacek Kink, w niedzielę najdalej wybił piłkę Marcin Morawski.

 

Tytuł Nearest to the Pin w sobotę wywalczył Andrzej Nowakowski, a w niedzielę - Marcin Dobrowolski.

 

Nagroda w konkurencji Hole In One – Laptop Dell Inspiron 5000 – nadal czeka jednak na szczęśliwca, któremu uda się umieścić piłkę w dołku konkursowym jednym uderzeniem.

 

W miarę jak rozgrywki zbliżają się do końca, rywalizacja o wysokie miejsca w Lidze zaczyna naprawdę nabierać rumieńców. Kto zostanie tegorocznym mistrzem sponsorowanej przez Intratel i Dell Technologies Poland Polskiej Ligi Golfa IT – dowiemy się 7 października, podczas finałowego turnieju w podwarszawskim Józefowie.

 

 

 

Czytaj więcej: Intratel sponsorem Polskiej Ligi Golfa IT