Zmiany w PowerStore: zawsze aktualna macierz software-driven

12.07.2022

Udostępnij

ZAPRASZAMY NA WEBINAR: W środę 27 lipca 2022 spotykamy się na MS Teams, aby prześledzić najnowsze zmiany w PowerStore. Zapisz się pod tym linkiem

 

Wersja Powerstore 3.0 dodała rekordową liczbę nowych funkcji produktu. Najważniejsza zmiana w linii produktowej wynika z wprowadzenia czterech nowych platform sprzętowych, które zastąpią pięć modeli oryginalnej generacji. przy jednoczesnym zapewnieniu zwiększonej wydajności i skali. Modele te zachowują również wysoki stopień kompatybilności sprzętowej z pierwszą generacją.

 

Innym znaczącym osiągnięciem sprzętowym jest wprowadzenie obudów rozszerzeń dysków NVMe, zapewniających jednolitą architekturę pamięci masowej dla wewnętrznej pamięci masowej oraz zwiększających zarówno wydajność, jak i skalę oraz kontynuację ewolucji kompleksowej infrastruktury NVMe. Nowe moduły o pojemności 100 GB rozszerzają zakres i wydajność możliwości pamięci masowej opartej na sieci Ethernet Powerstore.

 

Nowe oferty platform produktowych dostępne wraz z pierwszym odświeżeniem platformy Powerstore to seria 200, 1200, 3200, 5200 i 9200, które łącznie zastąpiły pięć oryginalnych modeli z dwoma gniazdami. Każdy z nowych modeli wykorzystuje skalowalne procesory Intel Cascade Lake drugiej generacji, a każdy model Powerstore oferuje więcej rdzeni, większą pamięć lub obie w stosunku do modelu, który zastępuje. Te procesory Intel zapewniają lepszą wydajność niż poprzednia generacja, z wyższymi taktowaniami podstawowymi i w trybie Turbo Boost oraz większą pamięcią podręczną l2. Te nowe platformy sprzętowe wraz z optymalizacją Powerstore OS w wersji 3.0 zapewniają znaczny wzrost wydajności dla nowych wdrożeń i dla klientów planujących aktualizację swoich systemów pamięci masowej pierwszej generacji.

 

Jednogniazdowy Powerstore 500 był pierwszym modelem wykorzystującym Cascade Lake, kiedy został wprowadzony w 2021 roku. Powerstore wykorzystuje modułowe podejście do części IO sprzętu urządzenia, w tym portów do przechowywania zaplecza, a także do łączności frontonu wraz z pojawieniem się obudów rozszerzających i pamięci masowej NVMe. Dzięki nowemu, wbudowanemu modułowi wersja 2 zapewnia niezbędne aktualizacje portów zaplecza. Porty rozszerzeń nie są już obecne w serii 200 i zostały zastąpione dwoma portami 100 GB. Porty te są konfigurowane jako opcja podczas zamawiania systemu, dzięki czemu klienci mogą je pominąć, chyba że planują wdrożenie obudów rozszerzających. Porty te można również dodać do wbudowanego modułu 2 w terenie, jeśli klient będzie ich później potrzebował i gdy nie będzie dostępne wsparcie zaplecza. W tych nowych platformach z serii 200 będzie obsługiwana aktualizacja danych z serii 200 do istniejących modeli generacji z rozszerzeniem.

 

Kolejna funkcja wprowadzona wraz z platformami generacji 2, funkcja zabezpieczeń, zwana „hardware root of trust”, jest oparta na nowych funkcjach znalezionych w chipsecie Intela i wykorzystuje moduł sprzętowy zaufanej platformy. Powestore OS jest w stanie zweryfikować tożsamość komponentów sprzętowych systemu, aby zapobiec złośliwym działaniom, podczas gdy Intel Boost Guard weryfikuje pakiety oprogramowania układowego, zanim zostaną one dopuszczone do załadowania, zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa niskiego poziomu, rozszerzając użyteczność Powerstore end-to-end architekturę NVMe.

 

Nowa obudowa rozszerzająca 2u NVMe na 24 dyski zapewnia wiele korzyści dla tej linii produktów, w tym skalowalność, wydajność i wszechstronność, zastępując złącze szeregowe złączem PCIE jako łączność dla obudów rozszerzających i urządzeń pamięci masowej. Dyski rozszerzające NVMe wyglądają teraz tak samo, jak urządzenia w obudowie podstawowej, zapewniając ekstremalnie niskie opóźnienia i wysoką przepustowość, które są jeszcze bardziej ulepszone dzięki portom zaplecza o pojemności 100 GB dostępnym na platformach z serii x200, z dostępnymi dyskami flash NVMe o pojemności 13,36 terabajta.

 

Maksymalna efektywna pojemność urządzeń zwiększa się z 60 do 4,5 petabajtów dla urządzeń od 1000 do 9200. Dzięki tym nowym obudowom i rozszerzeniu NVMe zapewnia znaczne zwiększenie pojemności PowerStore 500, wykorzystując porty 25 GB wbudowanego modułu, aby zapewnić łączność NVMe i maksymalną pojemność 4,7 petabajta.

 

Dyski NVMe można teraz łatwo przenosić w dowolne miejsce w rozszerzonym urządzeniu oraz w przypadku modeli z serii 200. Wsparcie „hardware root of trust” obejmuje również rozszerzoną pamięć masową oraz rosnącą listę kompleksowych NVMe PowerStore i zaawansowaną obsługę sieci.