Smart City - konferencja InfoTech w Białymstoku

10.10.2018

Udostępnij

Gospodarcza, technologiczna i społeczna transformacja Białegostoku w inteligentną aglomerację przyszłości - to temat konferencji "Smart City Białystok", którą w ramach klastra InfoTech współporganizuje Intratel.

Konferencja odbędzie się 16 października 2018 r. w auli widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, zarówno z grona kadry zarządzającej w jednostkach samorządu terytorialnego województwa podlaskiego, jak i mieszkańców oraz przedstawicieli NGO i biznesu.

 

Głównym celem konferencji jest prezentacja idei Smart City w celu pobudzenia dyskusji na temat wpływu technologii informacyjno-komunikacyjnych na funkcjonowanie miasta i jego mieszańców.

 

Podczas konferencji zostaną przedstawione dobre praktyki oraz inteligentne rozwiązania, wspierające rozwój polskich miast. W trakcie konferencji prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem, opowiedzą o wdrożonych w życie rozwiązaniach z zakresu Smart City w obszarach związanych z ekologią, bezpieczeństwem i poprawą jakości życia mieszkańców.

 

W ramach wydarzenia odbędzie się również hackathon, podczas którego młodzi programiści zmierzą się z zadaniem, wspierającym ewolucję Białegostoku w miasto przyszłości.

 

Wstęp wolny po uprzednim zarejestrowaniu udziału w wydarzeniu.