O polsko-indyjskiej współpracy na NASSCOM India Leadership Forum

04.04.2012

Udostępnij

Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji regionalnych z Polski Wschodniej wzięli udział w misji do Indii, która obejmowała m.in. uczestnictwo w seminarium Nasscom India Leadership Forum. Wyjazd był częścią Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej.

W misji, w której już po raz trzeci uczestniczył Intratel wzięło udział łącznie 20 przedsiębiorców z Polski Wschodniej, dwie specjalne strefy ekonomiczne (Mielecka i Tarnobrzeska) oraz przedstawiciele Lublina, Rzeszowa i Białegostoku.

 

W trakcie wyjazdu przedsiębiorcy, przedstawiciele specjalnych stref ekonomicznych oraz urzędów z Polski Wschodniej spotkali się na w Mumbaju z przedsiębiorcami zrzeszonymi w izbach: Indo-Polish Chamber of Commerce, The Council of EU Chambers of Commerce of India oraz Bombay Chamber of Commerce and Industry.

 

Przedstawiciele miast i SSE odwiedzili również specjalną strefę ekonomiczną Noida w pobliżu New Delhi oraz zakład produkcyjny Uflex. Miasta i strefy z Polski Wschodniej zaprezentowały swoją ofertę podczas seminarium zorganizowanego we współpracy z Punjab Haryana Delhi Chamber of Commerce.

Delegacja Polski Wschodniej uczestniczyła też po raz trzeci w Nasscom India Leadership Forum, największym w Indiach seminarium poświęconym sektorowi IT/BPO/KPO. Co roku w tych spotkaniach bierze udział kilka tysięcy uczestników reprezentujących firmy oraz instytucje wspierające rozwój światowego sektora BPO i IT.

 

Uczestnictwo w targach zostało zorganizowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych(PAIiIZ) w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca.