Nowy produkt Intratel z ciepłym przyjęciem na targach AI & Big Data w Amsterdamie

22.09.2022

Udostępnij

„Demokratyzacja AI” - to określenie, które odwiedzający stoisko Intratel w Amsterdamie odmieniali przez wszystkie przypadki. 20 i 21 września 2022 zaprezentowaliśmy tam po raz pierwszy One Step AI  - naszą autorską platformę, w której bez umiejętności programowania można tworzyć funkcjonalne modele sztucznej inteligencji w oparciu o posiadane zdjęcia i zapisy wideo.

Demokratyzacja AI to rozpowszechnienie rozwoju sztucznej inteligencji na szerszą bazę użytkowników, która obejmuje osoby bez specjalistycznej wiedzy na temat AI. Dotychczas trend ten był napędzany przez duże firmy, które mocno inwestują w sztuczną inteligencję, w tym IBM, Amazon, Facebook, Microsoft i Google.

 

Szansa dla małych firm

 

Rozwijanie rozwiązań opartych o AI wymaga wielu zasobów: w tym wiedzy eksperckiej, mocy obliczeniowej i pieniędzy. One Step AI ułatwia zaimplementowanie tej technologii poprzez zapewnienie przyjaznych dla użytkownika zasobów i wsparcia, takich jak wstępnie opracowane algorytmy, intuicyjny interfejs i wysokowydajna platformy przetwarzania w chmurze. Użytkownicy płacą tylko za zużycie zasobów obliczeniowych, bez potrzeby inwestowania w fizyczny, specjalistyczny sprzęt i utrzymywania go.

 

"Wierzę, że sztuczna inteligencja zmieni nasz świat tak samo, jak kiedyś zmienił go Internet" – mówi Mariusz Prószyński, wiceprezes Intratel który w firmie odpowiada za rozwój produktu One Step AI. – "Nie nastąpi to jednak, dopóki technologia nie stanie się wystarczająco powszechna i dostępna."

 

 

"Inżynierów danych jest i będzie zbyt mało, by obsłużyć potrzeby wszystkich firm na świecie. W każdej branży znajdziemy za to osoby, które posiadają zdolności analityczne, a przy tym mają wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie. Potrafią definiować problemy w sposób, który ma sens w odniesieniu do ich wiedzy i potrzeb biznesu. My dajemy im narzędzie, które pozwala podejść do rozwiązywania tych problemów w zupełnie nowy sposób, bez potrzeby drogiego  i trwającego nieraz latami doszkalania" – dodaje.

 

Jak to działa?

 

One Step AI jest w całości dostępne jako aplikacja w przeglądarce. Użytkownik, korzystając z podpowiedzi w aplikacji najpierw tworzy i optymalizuje zbiór danych, który posłuży do stworzenia i wytrenowania modelu. Następnie definiuje cel jaki chce osiągnąć – może to być na przykład wykrycie konkretnego obiektu w strumieniu wideo pobieranym na żywo z kamery CCTV.

 

 

Skuteczność wytrenowanego modelu można przetestować bezpośrednio w aplikacji, korzystając z wirtualnych zasobów obliczeniowych i podpinając własną kamerę. Model można następnie pobrać, dotrenować lub przekonwertować tak, aby działał na różnych typach procesorów obliczeniowych.

 

Nie tylko dla „amatorów”

 

Narzędzia no code to wartościowa pomoc dla specjalistów od danych i naukowców, którzy są zainteresowani automatyzacją żmudnych części swojej pracy. W One Step AI bardziej zaawansowani użytkownicy mogą wyodrębnić kod źródłowy dla modeli wygenerowanych w narzędziu i dalej dostosować go do własnych potrzeb. Programistom z kolei One Step AI umożliwia – poprzez API - rozbudowanie swoich aplikacji o moduły analizujące zdjęcia i wideo w czasie rzeczywistym.

 

Dowiedz się więcej na onestepai.com