Maski ochronne dla szpitali. Intratel wspiera ”Szycie ratuje życie”

25.03.2020

Udostępnij

W trudnych czasach najważniejsza jest solidarność. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć akcję, która pomoże wyposażyć szpitale w niezbędne środki ochronne. Akcji „Szycie ratuje życie” może teraz pomóc każdy, poprzez zbiórkę na portalu zrzutka.pl

Jakie maski trafią do szpitali?

 

W ramach akcji szyte są jednorazowe, trójwarstwowe maski z fizeliny medycznej. Taka maska ogranicza rozprzestrzenianie się wydzielin i zmniejsza ryzyko infekcji. Szpitale będą je samodzielnie dezynfekować, aby spełniały wymagane w danym miejscu standardy higieny.

 

Maksymalny czas użytkowania maski to jedna godzina i szacuje się, że miesięczne zapotrzebowanie jednego szpitala może wynieść nawet 35 000 sztuk. Dlatego „Szycie ratuje życie” nadal potrzebuje wpłat od sponsorów i darczyńców. Maski nieodpłatnie produkują białostockie firmy z branży odzieżowej i bieliźniarskiej - pieniądze potrzebne są na materiały.

 

Jak mogę pomóc?

 

Pomóc może każdy, wpłacając środki na zbiórkę „Szycie ratuje życie” na portalu zrzutka.pl. Udało się już uzbierać ponad 45 tysięcy złotych, a kwota wciąż rośnie. Dlatego akcja została rozszerzona o produkcję fartuchów ochronnych, które także trafią do potrzebujących szpitali.

 

Postępy akcji można śledzić na Facebooku. Organizatorem jest firma SAX35TH.

 

Potencjalnych sponsorów zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 695 646 978, 692 44 66 87, lub pod adresem mailowym szycieratujezycie@gmail.com