Intratel na Światowym Forum Cloud Computing

02.11.2011

Udostępnij

W dniach od 29 czerwca do 1 lipca 2010 na zaproszenie organizatorów braliśmy udział w konferencji „Cloud Computing World Forum”, odbywającej się w londyńskiej hali Olympia.

 

Było to niewątpliwie jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Europie. Ponad 100 reprezentantów takich firm jak British Airways, Lloyds TSB, Salesforce.com, BBC, Microsoft, McAfee, Royal Mail, Telegraph Media Group, Verizon, Deloitte, VMware, Gartner, BAE Systems, Fujitsu, NHS, Orange, Tom Tom, Siemens i wielu innych zabierało głos w czasie tego drugiego dorocznego spotkania poświęconego dyskusji wokół cloud computing, SaaS i wirtualizacji.

 

Cloud Computing World Forum to wydarzenie, podczas którego można było w jednym miejscu spotkać wszystkie osoby decyzyjne spośród dostawców usług cloudowych na świecie i które dostarczyło platformy dla światowego przemysłu związanego z cloud computing i SaaS. Tematami podczas konferencji były m.in. obecna sytuacja na rynku, znaczenie cloud computing dla biznesu, strategia wdrażania i technik integracji z istniejącymi systemami, kwestie bezpieczeństwa i ochrony danych a także przyszłości cloud.

 

Konferencja, zorganizowana równolegle z Green Enterprise World Forum i CloudCamp była doświadczeniem, w którym każdy przedstawiciel kadry zarządzającej IT musiał wziąć udział chcąc być na bieżąco z najnowszymi trendami, tematami i wiedzą w swojej branży.

 

Wydarzenie to dało możliwość nawiązania kontaktów pomiędzy liderami z branży, dając każdemu z uczestników możliwość współpracy z osobami myślącymi podobnie.

 

Największą korzyścią wydaje się jednak być możliwość poznania opinii i wątpliwości osób zarządzających rozwiązaniami IT w potężnych korporacjach co do wykorzystania usług związanych z technologia cloud i SaaS. Przedstawili oni swoje obawy, jakie mieli przed wdrożeniem tych rozwiązań, to co ich skłoniło do ich wyboru oraz korzyści jakie osiągnęli. Bardzo ciekawe wystąpienie miała przedstawicielka parlamentu brytyjskiego odpowiedzialna za strategię IT. Przedstawiła ona plan wydzielenia części rozwiązań IT, które mają być przeniesione do „chmury”.

 

Należy zauważyć, że poziom wykorzystania tych rozwiązań w Wielkiej Brytanii oraz USA jest na dzień dzisiejszy nieporównywalny z ich wykorzystaniem w Polsce. Niemniej jednak tendencja ta oraz środki zainwestowane w rozwój technologii cloud przez największych przedstawicieli rynku IT wskazują jednoznacznie w którą stronę podąży dalszy rozwój technologii.