Intratel Golf Cup 2021

04.07.2021

Udostępnij

Na co dzień są w swoich organizacjach inicjatorami cyfrowej transformacji. Na polu golfowym to przede wszystkim sportowcy. Wszędzie jednak towarzyszy im to samo dążenie – by działać z jak największą precyzją i w jak najlepszym stylu.

 

Zawodnicy Polskiej Ligi Golfa IT zakończyli właśnie piąty z serii 12 turniejów, które tego lata odbywają się na polach golfowych w całej Polsce. Intratel był sponsorem tytularnym zawodów; drugi rok z rzędu partnerujemy też Lidze jako jeden ze sponsorów głównych.

 

Na stuhektarowym polu Sand Valley pod Pasłękiem gracze rywalizowali o 3 najlepsze miejsca w klasyfikacji strokeplay brutto (suma uderzeń) i stableford netto (suma punktów liczona z uwzględnieniem handicapu). Rozegrano też 2 konkurencje poboczne, w ramach których golfiści starali się wykonać jak najdłuższe (Longest Drive) i najbardziej precyzyjne (Nearest to the Pin) uderzenie.

 

 

W klasyfikacji punktowej brutto bezkonkurencyjny okazał się Marcin Dobrowolski, wraz z Marcinem Morawskim i Dariuszem Danilukiem kolejno na 2. i 3 miejscu.

 

W klasyfikacji netto zwyciężyli Piotr Domański, Tymoteusz Małkus i Szymon Greniuk.

 

Najdłuższe uderzenie turnieju wykonał Kamil Kurnicki, nagrodę Nearest to the Pin wywalczył Marcin Dobrowolski.

 

Polska Liga Golfa IT zrzesza zawodników powiązanych zawodowo z branżą IT. Warunkiem dołączenia jest też Zielona Karta – golfowe „prawo jazdy” które uprawnia do samodzielnej gry na mistrzowskich polach golfowych. Sposobem na jej zdobycie jest m.in. dołączenie do Akademii Golfa IT. Akademia cyklicznie szkoli nowych zawodników, którzy dołączają później do PLGIT. Informacje i zapisy można znaleźć na stronie Dell EMC Golf Academy.