Intratel członkiem HNC-USF - nowej platformy współpracy strategicznej dla firm IT

22.05.2019

Udostępnij

Nowe przestrzenie do innowacyjnej współpracy – to główny cel platformy HNC-USF, łączącej firmy IT z Polski, Finlandii, Estonii i Chin. Działanie platformy zainaugurował cykl spotkań firm założycielskich w chińskim mieście Ningbo. Ze strony Intratel sp. z o.o. wziął w nich udział Prezes Zarządu, Dariusz Daniluk.

 

Działanie platformy HNC-USF umożliwia przepływ wiedzy rozwojowej pomiędzy krajami północnej Europy, a także pomiędzy Europą i Chinami. Pozwala uczestniczącym w niej organizacjom na zdobycie doświadczenia w dziedzinie współpracy międzynarodowej oraz wzmocnienie swoich zdolności, ale także na osiągnięcie wysokiej jakości, innowacyjnych wyników.

 

Uczestnictwo w platformie realizuje założenia wdrażanej przez Intratel strategii ekspansji zagranicznej w ramach dotacji Programu Operacyjnego Polski Wschodniej 1.2 - Internacjonalizacji MŚP. W ramach projektu Intratel rozwija możliwości współpracy z krajami skandynawskimi – w tym także z Finlandią, gdzie dzięki inicjatywie firmy Prizztech Oy, Miasta Ulvila, Samorządu regionu Satakunta, Politechniki Häme i organizacji LEADER Rural Development Network narodziła się idea stworzenia platformy HNC-USF.