Dell EMC PowerScale - rewolucja w analizie nieustrukturyzowanych danych

17.06.2020

Udostępnij

To nowy rodzaj urządzeń pamięci masowej, łączący oprogramowanie storage i sprzęt serwerowy. Do portfolio Dell Technologies dostępnego w Intratelu dołączyła właśnie rodzina Dell EMC PowerScale. Urządzenia mają szansę ustanowić zupełnie nowy standard technologii w zakresie przechowywania i wykorzystywania przez firmy danych nieustrukturyzowanych, takich jak dokumenty, obrazy, filmy wideo, czy nawet treści z mediów społecznościowych.

 

Objętość informacji przyrasta tak szybko, że przechowywanie ich i analizowanie stanowiło do tej pory dla firm duże wyzwanie. PowerScale pomaga uwolnić prawdziwy potencjał danych - bez względu na to, gdzie się znajdują.

Uelastyczniony OneFS i DataIQ

 

Pierwszym krokiem po stronie oprogramowania jest system operacyjny. Dell EMC PowerScale wykorzystują system operacyjny OneFS (bardziej znany jako OS w Isilonie). Najnowsza wersja przynosi kilka korzyści  - w tym ulepszoną technologię redukcji danych, dostęp do obiektów S3 oraz wsparcie dla Ansible i Kubernetes, dzięki czemu klienci mogą usprawnić rozwój swoich aplikacji i skrócić czas wdrożeń.

 

Do analizy PowerScale używają oprogramowania Dell EMC DataIQ. DataIQ pomaga odnajdywać, interpretować i wykonywać działania na danych nieustrukturyzowanych dostępnych zarówno w chmurze publicznej i prywatnej, jak i on-premise.

 

Zaprzęgnij dane do pracy

 

Wprowadzenie oprogramowania Dell EMC DataIQ pomaga firmom wydobyć wartość biznesową z nieuporządkowanych danych, zwykle nieskategoryzowanych i znajdujących się w silosach rozsianych po całej firmie. DataIQ rozbija silosy danych, dostarczając pojedynczy widok danych plików i obiektów. Użytkownicy mogą zyskać lepszą kontrolę nad swoimi danymi, zapewnić dostęp do nich odpowiednim zespołom i uzyskać pewność, że dane są przechowywane na odpowiednim poziomie i we właściwym środowisku.

 

 

Proaktywny monitoring

 

Oprogramowanie Dell EMC CloudIQ do monitorowania i analizy infrastruktury Dell EMC łączy uczenie maszynowe i inteligencję ludzką, aby zapewnić klientom analizę wydajności i pojemności w czasie rzeczywistym, a także śledzenie historii w jednym widoku infrastruktury Dell EMC. Dzięki możliwościom inteligentnego skalowania, PowerScale efektywnie dystrybuują zasoby, tak aby klienci mogli w pełni wykorzystać wydajność klastra. Zapewniają do 85% wykorzystania pamięci masowej w klastrze i dają odporność na wielowęzłowe awarie.

 

Idealne zarówno do głównego, jak i brzegowego centrum danych

 

W przypadku sprzętu firma Dell korzysta z serwerów Dell EMC PowerEdge. Rodzina urządzeń Dell EMC PowerScale zajmuje zaledwie 1U, które są zarówno węzłami all-flash, jak i NVMe. Urządzenia łączą się z istniejącymi węzłami all-flash, hybrydowymi oraz archiwalnymi Isilon z systemem operacyjnym PowerScale OneFS 9.0.

 

Klastry PowerScale mogą skalować od 11 TB surowej pojemności do 60PB i miliony operacji na plikach bez zakłóceń i kosztownych przestojów dla klientów. Węzły mogą zostać dodane do PowerScale lub istniejącego klastra Isilon w zaledwie 60 sekund.

 

Rozwiązania PowerScale zapewniają do 15,8 mln operacji IOPS na klaster, co sprawia, że są idealne do zastosowań w sztucznej inteligencji, analityce, IOT, mediach cyfrowych, ochronie zdrowia i naukach przyrodniczych. Rodzina urządzeń jest też wyposażona w funkcję redukcji danych inline, która zapewnia bardziej wydajne przechowywanie danych.

 

PowerScale można z łatwością wdrożyć w głównych centrach danych, w lokalizacjach peryferyjnych lub w ramach strategii multicloud. Niewielka powierzchnia 1U i minimalny rozmiar klastra nowych, w pełni flashowych węzłów F200 i NVMe F600 PowerScale sprawiają, że jest to idealna opcja do wdrożeń edge.