Człowiek, miasto, technologia. Intratel na Smart City Białystok

16.10.2017

Udostępnij

W mieście nic nie istnieje w próżni. Planowanie transformacji cyfrowej jest więc znacznie bardziej złożone niż po prostu wybór rozwiązania technicznego.

O co i jak możemy uzupełnić istniejące systemy, by nie ponosząc wielkich nakładów finansowych i nie utrudniając życia mieszkańcom wprowadzić do zarządzania miastem najnowocześniejszą technologię? I co satelity, drony i samoloty mają wspólnego ze smart city? Na te i inne pytania odpowiadał w swojej prezentacji Krzysztof Bielawski, Dyrektor Techniczny Intratela, podczas konferencji "Smart City Białystok - człowiek, miasto, technologia" która 16 października 2018 odbyła się w Białymstoku.

Konferencja miała na celu prezentację idei Smart City oraz pobudzenie dyskusji na temat wpływu technologii informacyjno-komunikacyjnych na funkcjonowanie miasta i jego mieszkańców. Jak tę dyskusję przekuć w praktyczne rozwiązania zastanawiać się będą uczestnicy zorganizowanego w związku z konferencją hackathonu, który 19 października rozpocznie się w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.