One Step Cloud – chmurowy produkt Intratel na targach CeBIT

11.03.2013

Udostępnij

Wróciliśmy właśnie z Międzynarodowych Targów Teleinformatycznych CEBIT 2013 w Hannoverze, gdzie po raz kolejny wystawialiśmy nasze rozwiązania. W tegorocznej edycji targów Polska była partnerem strategicznym CeBIT.

Intratel pokazał w Hannoverze swoje najnowsze rozwiązanie. Jest to produkt typu private cloud dla sektora SMB, podnoszący wydajność i zmniejszający koszty IT w małych i średnich przedsiębiorstwach. Pozwala on w przystępny i ę prosty sposób utworzyć - po pierwsze, wirtualną infrastrukturę  IT do realizacji zadań biznesowych - desktopy oraz serwery z dedykowanymi funkcjami, takimi jak kontroler domeny, serwer baz danych MS SQL, serwer poczty Exchange. Po drugie, rozwiązanie to dostarcza  środowiska aplikacyjne dla pracowników lub użytkowników platformy, czyli automatycznie instalowane programy niezbędne do obsługi firmy, pobierane z dedykowanego marketplace.

 

Nasz kraj reprezentowało 170 firm, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Łącznie w targach udział wzięło ponad cztery tysiące wystawców z całego świata, a ich ofertę oglądało według areconomy, czyli dzielenie się wiedzą, kontaktami i doświadczeniem wśród specjalistów branży oparty na zaufaniszacunków organizatorów około 350 tysięcy zwiedzających. CeBIT stanowi ciekawe połączenie targów, konferencji i wykładów które prowadzili najlepsi specjaliści ICT. Motyw przewodni tegorocznej imprezy to idea shu.

 

Oferta wystawców podzielona była na cztery kategorie: Pro, Gov, Lab i Life, w ramach których prezentowano innowacje z zakresu technologii IT, telekomunikacji, elektroniki użytkowej i nowych mediów.

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem małych i średnich firm dedykowanymi im rozwiązaniami IT poprawiającymi efektywność ich pracy, prowadzimy prace nad kolejnym produktem tego typu.